Dlaczego powinniśmy wybierać kosmetyki bez silikonu

Dlaczego powinniśmy wybierać kosmetyki bez silikonu?

Silikon jest znany ze swojej zdolności do wypełniania niedoskonałości skóry, w celu uzyskania gładkiego wykończenia i jej widocznej poprawy, nie jest więc zaskoczeniem fakt, że składnik ten jest powszechny w wielu kosmetykach. Jednak silikon nie jest dla wszystkich.

Silikony są bardzo popularnymi składnikami kosmetyków, produktów do włosów, kremów i produktów do makijażu. Są to składniki syntetyczne, które łatwo rozpoznać na etykiecie kosmetyku, ponieważ ich nazwa kończy się na -an lub -on: amodimetikon, polisiloksan, cyklotetrasiloksan, cyklometikon etc.

Dlaczego są tak często używane? Ponieważ nadają włosom miękkość i łatwość w układaniu, a skóra wygląda bardziej miękko i gładko. Są to niestety tylko pozory.

Te składniki pochodne ropy naftowej pozostają na powierzchni skóry i włosów i nadają im gładki wygląd, ale jest to tylko złudzenie, ponieważ przylegają do skóry i włosów, a ich efekt okluzyjny uniemożliwia prawdziwą, dogłębną pielęgnację.

Często trudno jest się ich pozbyć, ponieważ czas w jakim znikają jest dość długi, nie tylko na Twojej skórze, ale także w naturze! Nie ulegają biodegradacji i mogą znikać dosłownie wieki! To właśnie ze względu na ich możliwości zanieczyszczające są one zakazane do stosowania przez producentów kosmetyków ekologicznych.

Silikony najgorszy wróg skóry z niedoskonałościami

Silikony w kosmetykach wprowadzają Nas w stan dezorientacji, ponieważ początkowo sprawiają wrażenie kamuflowania niedoskonałości i wygładzenia tekstury skóry. Uwaga, to tylko tymczasowe! Ponieważ oczywiście, jeśli składnik zatka twoją skórę, w konsekwencji tego powstają pryszcze, mikrocysty i inne niechciane niedoskonałości! Tak więc, silikony pogorszą stan Twojej skóry, zamiast leczyć ją i wzmacniać. Na szczęscię już co raz wiecej sklepów z kosmetykami jak Perfumesco oznacza produkty które nie posiadają silkonu. Dzięki temu świadomość ludzi jest co raz większa i powoli wypierają z rynku te z silkonem.

Zapomnij o sloganach marketingowych promujących marki kosmetyków z silikonem, które obiecują doskonałą skórę!

Aby skutecznie ukryć niedoskonałości, nie niszcząc skóry, zalecamy stosowanie organicznych kosmetyków, korektorów i podkładów, które zakryją niedoskonałości, ujednolicą skórę i jednocześnie zajmą się jej ochroną.

Silikony, fałszywy przyjaciel włosów

Wszyscy marzymy o pięknych i miękkich włosach, które nie przetłuszczają się zbyt szybko. Wiele marek obiecuje nam taki efekt, ale uwaga! Najczęściej składnikiem tych kosmetyków są silikony, które przylegają do twoich włosów, aby wyglądały na miękkie i rozplątane – niestety w rzeczywistości są jak maska! Silikony pozostają na włóknie włosów, a na dłuższą metę obciążają je i sprawiają, że ich powierzchnia jest tłusta. Ponadto zapobiegają utrudniają prawdziwą pielęgnację włosów! Aby naprawdę uzyskać piękne włosy, unikajmy silikonu w szamponach, maseczkach, olejkach i serum do włosów!

Silikony, zła broń przeciwko przesuszonej skórze

Kiedy masz suchą skórę, najczęściej kupujesz mleczko do ciała, aby je nawilżyć, ale sprawdzaj dokładnie skład tych kosmetyków. W większości mleczek lub masła do ciała, znajdziemy ponownie silikony, które okrywają skórę fałszywą, miękką warstwą, zamiast naprawdę głęboko ją odżywiać.