Jakie kosmetyki do pielęgnacji tatuażu

Jakie kosmetyki do pielęgnacji tatuażu?

Jeśli właśnie zrobiłeś sobie tatuaż, jedną z pierwszych rzeczy, które powie Ci każdy renomowany artysta, jest to, jak ważna jest dbałość o wytatuowaną skórę, po zabiegu.

Jednym z największych błędów, jakie można popełnić po zrobieniu tatuażu, jest zaniedbanie skóry, które doprowadzi do jej wysuszenia!

Po uzyskaniu nowego atramentu, ostatecznym celem jest uniknięcie tworzenia się strupów, które pomogą również zapobiec powstawaniu rozjaśnionych plam lub blizn na tatuażu. Aby powstrzymać strupy, zawsze używaj specjalistycznych kosmetyków do ochrony tatuażu, ochronnej maści lub balsamu na bazie maści, przyjaznego dla tatuażu (czyli takiego kosmetyku, który będzie chronił tatuaż i utrzymywał go w stanie nawilżonym).

Tego typu kosmetyki do tatuażu powinny być używane aż do całkowitego wyleczenia obszaru umiejscowienia tuszu. Możliwe, że masz już tego typu maści w swojej apteczce, jednak na wszelki wypadek skorzystaliśmy z możliwości wyboru najlepszych na rynku balsamów do tatuażu i innych kosmetyków do tatuażu.

Przed tobą, osiem typów kosmetyków do tatuażu, które zostawią twój nowy tatuaż w szczytowej formie:

  • Brooklyn Grooming Old School Tattoo Balm – ta całkowicie naturalna, ręcznie wykonana formuła zawiera mieszankę regenerującą skórę z nasion konopi i olejków sezamowych w połączeniu z witaminą E, woskiem pszczelim i masłem shea, które współdziałają ze sobą, aby przyspieszyć proces regeneracji tatuażu.
  • Maść lecznicza CeraVe – klasyczny krem nawilżający marki CeraVe. Natychmiast po wykonaniu tatuażu ważne jest, aby przykryć go okluzyjną maścią, aby zoptymalizować gojenie się ran i zapobiec infekcji, a to najlepszy dostępny na rynku kosmetyk do pielęgnacji tatuaży!
  • Balsamy nawilżające, które dobrze nawodnią i odżywią skórę pod tatuażem. Sheer Hydration firmy Aveeno chroni skórę za pomocą koloidalnej mąki owsianej, która zapewnia zarówno właściwości nawilżające, jak i łagodzące.
  • EiR NYC Tattoo Balm – wegański balsam do pielęgnacji, który zawiera tylko pięć składników: masło shea, olej kokosowy, witaminę E, oliwę z oliwek i ekstrakt z rozmarynu. Każdy aktywny składnik odgrywa ogromną rolę w uspokojeniu, nawilżeniu i odżywieniu skóry, aby zapewnić Ci doskonałą jakosć tatuażu.
  • Maść lecznicza Aquaphor Advanced Therapy – AQUAPHOR jest bez wątpienia jednym z najszerzej stosowanych sposobów leczenia tatuaży i polecanym przez wielu czołowych tatuażystów. Ten kosmetyk do tatuażu absorbuje naturalną wydzielinę z rany skóry, utrzymując nawilżenie rany, aby wspomóc proces gojenia oraz tworzy półokluzyjną barierę na skórze. Oprócz wazeliny ta maść lecznicza na tatuaż zawiera również pantenol (witaminę B5) i glicerynę, która głęboko odżywia skórę i przyspiesza gojenie.
  • Wazelina to popularna maść, która łagodzi i chroni suchą, popękaną lub podrażnioną skórę. Idealnie działa również na tatuaże, chroniąc je ze 100% mocą.
  • Skinfix Inked Tattoo Balm – Kanadyjska marka Skinfix produkuje wiele produktów przeznaczonych do leczenia wrażliwych i narażonych na uszkodzenia rodzajów skóry, więc nic dziwnego, że tatuaż po użyciu tego produktu jest niesamowity. Ten kosmetyk do tatuażu wykonany jest z 99,5% naturalnych składników, formuła Skinfix zawiera ochronne masło shea, olej jojoba, olej kokosowy i słonecznikowy, a także naturalne witaminy i przeciwutleniacze, które działają w tandemie, aby ukoić skórę i promować optymalne gojenie.
  • Maść Bepanthen – produkt polecany do ochrony tatuażu, zalecany do aplikacji dwa razy dziennie. Będzie działał jako bariera zapobiegająca infekcji.